Garanti Elma hesabından nasıl kurtulursunuz?

garanti bankası

Öncelikle emin olduğum bazı şeyler!
Bütün bankalar şerefsizdir Garanti bankası bunların en önde gidenidir.
Peki buna rağmen niye Garantide hesabın var. Basit çünkü maaş aldığım kurum parayı oraya yatırıyor. Zorunlu bir ilişki. Mümkün olsa kapısının önünden geçmem.

Gizemli Elma
Elma hesabı diye bir şey var. Çevremde banka personeli tanıdıklara sorduğumda bile sağlıklı bir cevap alamadığım, internette hakkında tutarsız bilgilerin olduğu dünyanın önemli gizemlerinden biri. Ay içinde doksan dokuz kez hesabınızdan şu kadar liralık fon aldım. Şu kadar stopaj vergisi kestim der.
Peki bir para getirirmi yoksa fon aldım sattım ayağına garanti bankası hesabınızdan her seferinde bir kaç kuruş şeklinde paramı tırtıklamaktadır? Net cevabını bilen kimse yok. Bankanın ister telefonla müşteri hizmetlerini arayın ister online destek kısmını arayın size insan evladının anlayacağı basitlikte cevap veren olmaz. Bir sürü bankacı zırvası.
Bilmek istediğim şey şu; son X ayda elma kaynaklı bana ne gelmiş ne kesilmiş. Toplamda hesabıma paramı girmiş yoksa paramı çıkmış.
Bu sonucu öğrenmenin benim bulabildiğim yolu yok.

Elma; girmek kolay çıkmak zor.
Elma hesabına girmek çok kolay size sormuyorlarlar bile, default olarak bütün hesaplar buraya sokuluyor.  Bankalar bir şeyi isteyerek seve seve yapıyorlarsa mutlaka orada müşterinin aleyhine kendi lehlerine bir hinlik vardır!

Hesabınızda 100.000 TL olsun. Tek bir telefon talimatı ile bunu başka bir hesaba aktarabilirsiniz. Telefondaki kimliğin doğruluğuna ve yetkisine bu kadar güveniyorlar. Ama iş elma hesabını kapatmaya gelince olmaaaz. Şubeye gelmeniz lazım. Niye? Güvenliğiniz için.
Ulan (bkz Tayyip) hesabımdaki parayı savurmama izin var paranın ne şekilde duracağına izin yok.
İnternetten okuduğum kadarı ile kapatılan elma hesaplarının bir süre sonra müşteriye sormadan tekrar açılma vakaları bile varmış.
Konu bankanın çıkarı ise her şey teferruattır.  (bkz çakallar vadisi)

Peki çözüm ne?
İnternet şubesinde elma hesabının ayarlarına girersiniz. Oradaki alt işlem limitini (bende 250 TL) hesabınızda asla olmayacak kadar yüksek bir rakama çıkartırsınız. Ben 25.000 TL yaptım. (evet 25bin benim için büyük para). Gerçekte elma kurbanı olmaya devam etsenizde işlem yapılmayacağı için kurtulmuş gibi olursunuz.

Bankalar ve bankacılık sistemi yıkılana kadar idare edin.

1 yorum

  1. Kardeşim öncelikle yardım için teşekkürler bende daha önce nede olsa 20.000 lira olmaz hesabımda asla diye alt limiti 20.000 belirlemiştim sonra nasıl yaptığımı unutuum hasbelkader bir şeyler oldu hesap 20.000 lirayı geçti ve elma saçmalıklarıyla uğraşmak zorunda kaldım şimdi alt limiti 299.000 lira yaptım (daha fazlasına izin vermedi sistem) hasbelkader bunu da geçersem elmanın canı sağ olsun 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir