RSS takibi

Bitmeyen düzen çabalarına devam;
İş ev arasında RSS takibi ve senkronizasyonu için web tabanlı bir şey kullanmaya karar vermiştim. Çok sık format atmasamda formatlama sırasında yedeklenecek şeyin az olmasıda iyidir.
Google’ın RSS okuyucusunu biraz inceledim sevmedim. Ya ben bulamadım yada yok. Yazıları okunmuş, okunmamış, önemli, şu taga sahip gibi ayrımlayamıyorsun. 6 ay sonra bilmemne ile ilgili makaleyi bulamayacaksam ne işe yaradın sen.

Sonra Gregarius diye bir şey buldum. Uzun süre severek kullandım. Bir ara günlük yoğunluklar derken uzun süre bu sistemi boşladım. Geri döndüğümde bir türlü çalışmıyordu. Forumlarını kurcalayınca sorun “tahminen” belli oldu. Kimi hosting firmalarında “fsockopen” fonksiyonunun ayarı ile ilgili bir sorun oluyormuş. Tahminimce site5 geçen aylarda yaptığı bir değişiklik sırasında bu ayarı değiştirdi.

Yeni script aramaya başladım. İki tane şey buldum.

  1. FeedOnFeed
  2. Rnews

ikiside iyi hoş gibiydi. niyetim ikisinide kurmak bir kaç gün kullanıp sonra birinde karar kılmaktı. Bugün kazmalığım üstümde Rnews’i kuramadım. (büyük ihtimal ufak bir şey gözümden kaçtı, fazla kasmadım) Sonuç FeedOnFeed hükmen galip.

http://www.kebikec.net/feedof/ adresinde çalışmaya başladı.
kullanıcı adı = admin
parolası = çifli(R)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir